Domov Cenník Kontakt
 
  SLUŽBY CENNÍK PRÁCE KONTAKT
       
Akcia na tento týždeň

Oznam:

Vážený zákazníci

prevádzka už otvorená

Kontaktovať je nás možné len e-mailom info@autoelektrobb.sk

Ďakujeme za porozumenie.


Ponuka

Centrálne zamykania

Tempomaty

GPS monitoring

Taxi výbava

Ťažné zariadenia

Ostatné príslušenstvo

Dokumenty na stiahnutie

Trochu teórie

Elektrické nákladné trojkolky

 

elektrické nákladné trojkolky

 

Slovenský Trabant Klub

 

PATaMAT601

 

Športový masér


  Untitled Document

TEMPOMAT AP 900 / 900C

Tempomat slúži na nastavenie rýchlosti jazdy. Využíva sa najmä pri dlhších cestách po dialnici cím sa jazda stáva pre vodica pohodlnejšou a lacnejšou. Užívatel si môže sám nastavit do pamäte dve rôzné rýchlosti (napr.50 a 90 km/h), ktoré potom aktivuje stlacením tlacidla. Tempomat nastaví predvolenú rýchlost a bude ju udržiavat kým ju vodic nezruší. Okrem úspory pri efektívnej jazde ušetrí na prípadných pokutách za prekrocenie rýchlosti.

Ako si vybrat správny tempomat

1. - Ako prvé je potrebné zistit ako je prepojený plynový pedál s motorom. Ak ide o mechanické prepojenie musí sa zapájat model AP 500. Ak ide o elektronické prepojenie využiva sa model AP 900/ 900C. Model 900C sa môže zapájat priamo na zbernicu CAN BUS.

2. - K tempomatu AP 900 sa musí vybrat aj správna T-kabeláž (prepojenie plynového pedálu s riadiacou jednotkou motora). Výrobca ponúka široký výber T-kabeláži „Plug and Play“ podla výrobcu a typu vozidla. Pri výbere je dôležité skontrolovat všetky poznámky, ktoré sa v zozname T-kabeláží vyskytujú aby nedošlo k nesprávnemu výberu (napr. pri niektorých vozidlách môže byt tempomat zapojený len na diesel motory a na benzín nie ). Aplikacná tabulka T-kabeláži sa používa aj na zistenie použitelnosti modelu AP 900C do konkrétnych typov vozidiel. Pri AP 500 sa T-kabeláž nevyužíva.

3. – Aj ovládanie tempomatu je rôzne. Je možné si vybrat najjednoduchšie tlacítkové ovládanie, ktoré sa umiestnuje na prístrojovú dosku alebo najrozšírenejší model – páckový (ktorý disponuje aj pamätou na 2 rôzne rýchlosti).

TEMPOMAT AP900C je urcený pre vozidlá s elektronickým plynovým pedálom s manuálnou alebo automatickou prevodovkou a je vhodný pre vozidlá s CAN BUS zbernicou ale aj bez. Tento model umožnuje:

*kalibrovat plynový pedál
* obmedzovat prekrocenie nastavenej rýchlosti (8.rýchlostí na výber)
* adaptívne obmedzovat prekrocenie rýchlosti. (nastavením pocas jazdy pri aktuálnej rýchlosti).
* docasne vyradit obmedzovanie rýchlosti
* upozornit na prekrocenú rýchlost
* zvukovo upozornit na chybné stavy (napr.spomalenie, výpadok signálu a pod.)

Tempomat ma odlišný typ konektorov, ktoré nie sú kompatibilné so starším typom AP 800 a preto výrobca poskytuje redukciu aby sa staršie T - kabeláže dali použit aj s modelom AP 900.

V prípade, že má auto do ktorého plánujete montáž tohto tempomatu CAN BUS zbernicu, odporúcame tento model AP 900C, ktorý je už upravený práve na takúto montáž.

Špeciálna funkcia tempomatov AP900/900C je možnost pripojenia na OEM ovládanie tempomatu vo vozidle, ktoré bolo do vozidla zabudované pri výrobe (napr. Kia Ceé d).


Kompletný rozpis vhodných vozidiel s ich podrobnou špecifikáciou je v priloženom dokumente.

Zoznamy vozidiel pre tempomaty AP 900, kabeláže a moduly